על פי נתוני איגוד האינטרנט הישראלי , כ-20-25 אחוזים מאוכלוסיית ישראל נתקלים בקשיי נגישות בכלל ובקשיי נגישות לאינטרנט בפרט.

בכדי לאפשר גלישה קלה ונוחה באתר עבור אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים, הנובעים בין היתר ממוגבלות פיזית, חושית ו/או קוגניטיבית, כל העמודים באתר זה עומדים בהנחיות הנגישות לאינטרנט של הארגון ה-W3C (Web content accessibility guidelines 2.0 & Wai-ARIA) והתקן הישראלי (תי5568), ברמה AA.

כל העמודים באתר זה כתובים בקוד HTML5, CSS3 & JS תקין. כתיבה בקוד תקין מבטיחה עבודה תקינה של אמצעי גלישה שבהם משתמשים אנשים עם מוגבלות (כגון קוראי-מסך לשימושם של עיוורים).

תצוגה מיטבית של האתר
האתר תומך בצפייה ברזולוציה מינימאלית של 1920X1080.
הדפדפנים המומלצים לצפייה באתר: אדג', פיירפופוקס, ספארי וכרום.
כמו-כן, האתר מומלץ לצפייה באמצעות מכשירי ניידים מבוססי אנדרואיד וiOS.

כיצד לשנות את התצוגה באתר
אם אתם רוצים לבצע שינויים אחרים בגודל הטקסטים ובצבעים באתר, תוכלו לעשות זאת באמצעות הדפדפן ו/או מערכת ההפעלה. אתם מוזמנים לפעול על פי ההנחיות לשינוי צבעים וגופנים בדפדפן. שינויים אלה ישפיעו על כל האתרים שבהם תצפו באמצעות הדפדפן שלכם. ייתכן שחלק מהאתרים לא יגיבו לשינויים משום שהם אינם נגישים.

כיצד להפעיל את האתר באמצעות מקלדת
לחיצה חוזרת ונשנית על המקש טאב תעביר אתכם בין הקישורים השונים בעמוד. לחיצה על אנטר תפעיל את הקישור. שימו לב, לחיצה על טאב תעביר אתכם לקישור הבא או לאזור הרצוי ולחיצה על שיפט + טאב תחזיר אתכם לקישור הקודם. כמו כן, באתר ישנו סרגל המאפשר הגדלה ושינוי ניגודיות של תכני האתר.

אמצעי נגישות נוספים באתר
הטקסטים המופיעים באתר מנוסחים בצורה בהירה ופשוטה על מנת להקל על הקוראים.
הטקסטים כוללים כותרות לטובת גלישה נוחה ואפקטיבית יותר לעיוורים הנעזרים בטכנולוגיות קוראות מסך.
מאחורי כל תמונה וכפתור באתר מופיע תיאור טקסטואלי, המוקרא לגולשים שנעזרים בתוכנת הקראה.
הקישורים באתר בעלי שמות משמעותיים, מודגשים בצבע ובקו תחתון במעבר עכבר.
תפריט קיצורי דרך בלחיצה ראשונה על מקש טאב מאפשרת דילוג לתפריט, לתוכן או למפת אתר.
נעשו מאמצים רבים להנגשת האתר ועמידה בתקן הנגישות, אולם הננו מודעים לכך שיתכנו ליקויים כתוצאה ממגבלות טכנולוגיות ולכן כל פנייה ספציפית תטופל בהקדם האפשרי.
האתר נבנה בצורה תואמת לאנשים עם מוגבלויות על פי הנחיות הנגישות המקובלות בעולם: Web Content Accessibility Guidelines 2.0 ב רמה AA.

איש קשר
בכל שאלה\הערה בנוגע לנגישות האתר עבור אנשים עם מוגבלות ניתן לפנות:
פרופ׳ שי פדה טלפון: 03-5114436 או באמצעות דואל: shaypa@mac.com

דילוג לתוכן